Categories

اعلان

Loading…

توهین به مسجد‌ الاقصی؛ آیا حُکام سرزمین‌های اسلامی وجدان دارند؟

نویسنده: مصدق سهاک –

حوادث این روزها در مسجد الاقصی و سرزمین مقدس فلسطین قلب هر مؤمنی را به‌لرزه در می‌آورد. صحنه‌های از خون‌ریزی، ویرانی، جنازه‌های کودکان و زنان، خانه‌های ویران شده، شهرک سازی‌های اسرائیل حالت این روزهای فلسطین است. ساکنان این منطقه با کشتار واقعی و نسل‌کُشی روبه رو هستند. اسرائیل هرازگاهی دروازه مسجد الاقصی را به روی نمازگزاران مسدود می‌کند و جوانان مسلمان فلسطین را به رگبار گلوله می‌بندد.

 موضوعی که در این میان بیشتر از همه آزاردهنده است، سکوت شرم‌آور و ذلت بار حُکام سرزمین‌های اسلامی است که هنوز دست زیر الاشه نشسته‌اند و حملات وحشیانه‌ی اسرائیل را مشاهده کرده و با بی‌تفاوتی تمام از کنار آن می‌گذرند. تنها کاری که از این حُکام خاین تا این حال در برابر حملات وحشیانه‌ی اسرائیل انجام داده‌اند، همانا صدور اعلامیه‌های محض، تقبیح نمودن حملات اسرائیل و تسلیت گفتن به مردم شجاع فلسطین است که هیچ دردی را دوا نمی‌کند.

کشورهای حاشیه خلیج فارس، از جمله عربستان، بحرین و کویت نسبت به این فجایع سکوت اختیار کرده‌اند. حُکام آل سعود در عیاشی و فساد خود چنان غرق اند که صدای کودکان مظلوم و زنان با عفت سرزمین مقدس را نمی‌شنوند. رجب طیب اردوغان که ادعای رهبری جهان اسلام را در سر می‌پروراند و در این روزها به لطف اعطای پایگاه انجرلیک به امریکایی‌ها جهت کشتار مسلمانان عراق و سوریه، پیروزی قاطع را در انتخابات ترکیه بدست آورد؛ وی با ریختن اشک‌های طفلانه با مردم فلسطین غم شریکی دارد، در حالی‌که اشک ریختن دردی را دوا نمی‌کند. اردوغان باید اردوی تا دندان مسلح ترک را برای آزادی فلسطین گسیل کند تا در مدت کوتاه فلسطین را از چنگال اسرائیل آزاد سازد.

رژیم آخوندی ایران که همه روزه بر طبل حمایت از فلسطین را می‌کوبد و بر علیه اسرائیل شعار می‌دهد، جز اینکه از قضیه فلسطین استفادۀ سیاسی نموده کاری دیگری را انجام نداده و حتی بر میزان جنایات اسرائیل افزوده و در بعضی جنایات در خفا شریک جرم با رژیم یهود بوده است.

این سکوت شرم‌آور و ذلت‌ بار نمایانگر یک واقعیت تلخ و اندوهناک است که حُکام امروزی سرزمین‌های اسلامی دارای کثیف‌ترین و نامردترین وجدان‌ها می‌باشند؛ زیرا آنجا برادران فلسطینی شان به خاک و خون کشیده می‌شوند، ولی این‌ها با اسرائیل پیمان دارند. روابط تجارتی شان رونق گرفته، چنانچه پس از حاکمیت اردوغان در ترکیه روابط تجارتی اسرائیل و ترکیه پنج برابر افزایش سافته است. روابط دیپلوماتیک شان مثل سابق برقرار است، سفیران شان در کنفرانس‌ها و مجالس اسرائیل شرکت می‌ورزند و بر خباثت، حیوان صفتی و و حشی‌گری اسرائیل مهر صحه می‌گذارند. باوجودی‌که رژیم اسرائیل از هیچ نوع جنایت در قبال فلسطین دریغ نورزیده، ولی کسانی در مقابل جنایات رژیم صلیبی اسرائیل بی‌تفاوت هستند در حقیقت شریک جرم آنها اند، در قتل فلسطینی‌ها شریک اند.

 حالانکه اگر در یکی از کشورهای غربی زمین لرزه‌ای به‌وقوع بپیوندد، فاجعه‌ای رُخ دهد و یا طوفانی به‌میان بیاید، کشورهای عربی و مسلمان نشین از نخستین دولت‌هایی اند که ابراز همدردی و غم شریکی را با آن ملت‌ها ابراز می‌دارند و سیلی از کمک‌ها را روانه‌ی آن کشور می‌کنند. اما با صد دریغ و افسوس! که وقتی برادران شان در زیر توپ و تانک اسرائیل نسل اندر نسل به شهادت می‌رسند، کودکان و زنان و پیر و جوان فلسطینی به وضعیت اندوهناک در زیر خیمه‌ها نانی برای خوردن و مکانی برای زیستن ندارند و بی‌رحمانه به قتل می‌رسند. حُکام غدار و خاین هیچ عکس‌العملی از خویش نشان نمی‌دهند و بی تفاوت از کنار این همه فجایع می‌گذرند، گویی احساس شان مرده و به سنگ مبدل شده‌اند.

در حالی‌که اگر نگاهی به مصارف سالانه نظامی رژیم‌های سرزمین‌های اسلامی بیاندازیم در می‌یابیم که این کشورها در صدر بزرگترین خریداران اسلحه جهان قرار دارند و میلیاردها دالر را همه ساله صرف مسایل نظامی می‌کنند.

 از پیشرفته ترین امکانات راکت‌ها، تانک‌ها و هواپیماها بهره‌مند هستند؛ ولی با وجود این همه امکانات و تجهیزات آنرا برای آزادی مسلمانان مظلوم فلسطین به کار نمی‌برند. جای تأسف است که 22 کشور عربی و در مجموع 54 سرزمین اسلامی هیچ اقدام عملی برای نجات مردم مظلوم فلسطین انجام نداده‌اند، در حالی‌که دولت‌های غربی به حمایت شان از اسرائیل دوام داده و جنایات و وحشی‌گری‌های آن کشور را نادیده گرفته و تحت عنوان دفاع از قلمرو خود توجیه می‌کنند.

سکوت رهبران سرزمین های اسلامی تنها به حوادث فلسطین خلاصه نمی‌گردد؛ بلکه در بسا از فجایع دیگر که همه روزه امت اسلامی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند؛ این رهبران در لاک شان فرو رفته‌اند و سکوت ذلت بار را اختیار نموده‌اند، که می‌توان به حوادث برما، سوریه، افریقای مرکزی، سودان، سومالیا، افغانستان و کشمیر اشاراتی داشت که این رهبران دست نشانده هیچ اقدامی برای از بین بردن ظلم و وحشت نکرده‌اند؛ بلکه بیشتر از قبل برای گسترش منافع استعمار در سرزمین‌های اسلامی تبر دسته کرده و مهر صحه بر خشونت‌های شان مانده‌اند.

278 total views, no views today

1 comment

  1. suliman zahid Reply

    تا ممالک اسلامی مثل کره یی شمالی ترک و بی اعتنا به همه تعهدات سازمانهای مللمتحد نشوند ، این وضیعیت را بیشتر بلای شان مسلمانها خواهد بود

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

۸