Categories

اعلان

Loading…

دیدار رئیس اجرائیه با هیئت رهبری وزارت امور زنان افغانستان

خبرپاڼه

تاریخ: 8 جدی ۱۳۹۳

کابل افغانستان- بعد از ظهر امروز دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در قصر سپیدار با سرپرست وزارت امور زنان، هیئت رهبری این وزارت و رووسای ولایتی وزارت امور زنان دیدار نمود.

در این ملاقات دکتور عبدالله عبدالله از حضور زنان در مقر ریاست اجرائیه تشکر نمود و از تلاش ها و زحمات زنان کشور در راه رفاه و آسایش زنان کشور تقدیر کرد. رئیس اجرائیه در ادامه صحبت هایش افزود: امیدواریم تحت رهبری و به تلاش و زحمات شبا روزی شما کشور و زنان این سرزمین آینده بهتری در پیش داشته باشند.

سرپرست وزارت امور زنان، اعضای هئیت رهبری وزارت و رووسای ولایتی این وزارت به نوبت صحبت کردند. آنان در صحبت های خویش گفتند: وزارت امور زنان کارهای خویش را به صورت ابتدایی آغاز نمود ولی با پشت کار و تلاش زنان کشور این وزارت امروز به یکی از نهادهای موثر در جامعه ارتقا یافته است. وزارت در عرصه دفاع از حقوق زنان، عرضه خدمات به زنان کشور و تسوید قوانین نقش برجسته ای ایفا نموده است. سخنرانان خواهان کمک حکومت وحدت ملی به وزارت امور زنان، تخصیص بودجه بیشتر، همکاری مالی و تامین امنیت زنان به خصوص در ولایت های نا امن کشور شدند. آنان همچنان افزودند: زنان خواهان رشد متوازن و توجه به 13 ولایت محروم کشور هستند و می خواهند در توزیع بودجه نقش عمده داشته باشند. رووسای ریاست زنان ولایت های ننگرهار و هرات خواهان تعیین جایگاه زنان در سطح رهبری، تامین امنیت و جلوگیری از مزاحمت های سارنوالی در امور کاری وزارت زنان شدند.

رئیس اجرائیه با استماع به دیدگاه ها و پیشنهادات هیئت رهبری وزارت امور زنان وعده سپرد به مشکلات و پیشنهادات آنان رسیدگی نماید. رئیس اجرائیه افزود: حکومت وحدت ملی در راه کمک به وزارت امور زنان به خصوص سهم در توزیع بودجه و تامین امنیت از هیچ نوع تلاش دریغ نخواهد ورزید.

242 total views, 1 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

۸