Categories

اعلان

Loading…

انتخابات ریاست جمهوری 93 وتلاش دشمنان افغانستان/ م، آرش

چرا نشرات  پنجاب و رسانه های معتبر دیگرپاکستانی مثل « ایکسپرس»  قبل از اینکه محترم عبدالله عبدالله مؤفق به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شود ، وی را برنده  و رئیس جمهوری آینده افغانستان قبل از وقت اعلام نمود؟

همچنان چرا تمامی رسانه های دولتی رژم اسلامی ایران  مانند، رسالت ، جمهوری اسلامی، همشهری و مخصوصا ً کیهان (روزنامهء معتبر آیت الله خامنه ای مقام رهبری ایران)، از اشرف غنی ، متواتر ، صریحاً و بعضا ً کنایتا ً، بد گویی می کنند ولی از عبدالله عبدالله ، مستقیم یا غیر مستقیم ، جانبداری علاقمندانه نموده و عکسهای اورا شاد وپیروزمند نشر می نمایند.؟

همچنان رسانهء انترنتی وابسته به وزارت  اطلاعات و امنیت ( استخبارات )   ایران بنام « افغان پیپر»

که بودجه اش را استخبارات رژیم اسلامی ایران میپردازد. این رسانه خود را «شبکه اطلاع رسانی افغانستان»می خواند، درین اواخر، شایعات و جعلیاتی را علیه داکتراشرف غنی احمد زی ، متواتر بنشر رسانده است. تا شخصیت اورا زیر سوال برده باشد.

همچنان  تلویزیون دولتی ایران  ، در روز انتخابات به جای نشان دادن صف های طویل مردم برای رای دهی  ، بی وقفه تلاش کرده است تا  اخبار تهدید طالبان را پخش کند و ازشهامت مصمم مردم در سهمگیری شان درین روز تاریخی اغماض و چشم پوشی میکند.

خبرگزاری « تسنیم » مربوط سپاه پاسداران ایران زیر عنوان« چراغ سبز عبدالله عبدالله به ایران» نوشت:

«کاندیدای پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با تاکید بر علاقمندی‌اش بر حفظ، تداوم و گسترش روابط با ایران در تمام عرصه‌ها گفت: امیدوارم ایران و افغانستان به الگوی همکاری‌های خوب منطقه‌ای مبدل شوند.»

یا : خبرگزاری« آکانیوز»خبرآنلاین

عبدالله؛ یا دور اول یا هیچ.

یا چرا « بی بی سی لندن » در هرنوع از نشرات خبری و گزارشی  اش طوری عمل کردند و میکنند تا رقیب انتخاباتی محترم عبدالله عبدالله  را که  محترم اشرف غنی احمدزی  باشد کم رنگ جلوه دهند و خود عبدالله را با نظرات و تبصره ها وانمود کنند که عبدالله  منتخب مردم بوده واشرف غنی را از قبل بازنده نشان میدهند.

همچنان « دویچ ویلی یا صدای آلمان» نیز درین راستا تلاش فراوان دارد تا محترم عبدالله  عبدالله را برحق نشان داده زمینه پیروزی او را با تبلیغات فراهم کند .

یا « کمیسیون انتخاباتی 93 افغانستان » نیز در همین راستا بیطرفی اش را زیر پاگذاشته  تلاش برین  کرد ومیکند تا اشرف غنی را  از اعتبار ساقط کند.

نتیجاتا ً این رسانه ها  و دولت ها گویی موظف شده باشند تا با جملات علاقمندانه به محترم عبدالله عبدالله  اذهان عامه را درمحافل افغانستان ، ایران و پاکستان  به نفع عبدالله عبدالله تحت تأثیر قرار دهند.

از تمام اینها برمی آید که  :   نیم کاسۀ های  در زیراین کاسه ها قرارگرفته اند. که ما عاجز از فهم آن هستیم ؟

 اما مردم ما با هوشیاری میدانند  دونفرکه در مبارزات انتخاباتی پیش گام هستند از جانب  رسانه های دشمن  وانمود میشوند که اشرف غنی احمد زی  را بی اعتبار بسازند و برعکس بر اعتبارات عبدالله عبدالله بیافزایند.

 دشمنان افغانستان با اینکارشان، ثابت کردند، اشرف غنی احمد زی  شخصیکه برای منافع افغانستان در تلاش است  و ضد منافع دشمنان افغانستان برخاسته است   بهر نیرنگی که امکان دارد اونباید  به زعامت آینده افغانستان  برسد. و بجای او کسی که منافع شخصی و جهادی اش  که با منافع  ایران وپاکستان یکسان همخوانی دارد  و  دیگر هیچ منافع افغانستان عزیز را نمیشناسد بر اریکه قدرت آورند تا دشمنان افغانستان دست شان مثل گذشته در حریم افغانستان باز  بوده  و بتوانند    سرزمین افغانستان  را مثل گذشته  در آتش جنگ بسوزانند ونگذارند که این سرزمین به پا بیاستد. آن شخص که در ویرانی وتباهی کابل  مؤفقیت چشمگیرش را برای دشمنان افغانستان نشان داده است   باید بر اریکه قدرت جلوس کند تا دشمنان  افغانستان خواب آرام داشته باشند .  در غیر آن با سر کار آمدن اشرف غنی احمد زی  تمام منافع دشمنان افغانستان بر باد خواهد رفت و افغانستان آباد خار چشم دشمنان افغانستان خواهد شد.

مبرهن است که پیروزی افغانستان آشکارا  با عث ضعف همسایگان  ودلالان معلوم الحال در آینده خواهد شد. اکنون که هنوز تا ریشه در آب است امیدی  ثمری هست. نباید این فرصت طلایی را که همه شناخته ایم آنرا از دست بدهیم. این آخرین چانس ملت افغانستان درین مقطع از تاریخ میباشد. ختم

منابع:  انترنیتی

482 total views, no views today

4 comments

 1. تور جان Reply

  سلام
  بسيار دقيق و بجا فرموديد اين دوشمنان بيروني و سكتريستها و ستميهاي داخلي كوشش ميكنند تا داكتر بزرگ و ميهن دوست اشرف غني احمدزي را در أذهان مردم انسان منفي معرفي كند اين كار را از يك سال به اين طرف شروع كردند، مگر اينها فراموش كرده اند كه ملت بزرگ افغانستان ديگر فريب دوشمن را نمي خورد و جواب دندان شكن را خواهم داد. براي داكتر بزرگ صحت و سلامت ارزو دارم از بارگاه الله ج و انشاءالله كه و پيروزي نصيب داكتر صاحب اشرف غني و تيميش است و اميد دارم كه برادران پشتو و غيره پشتون از عقل سليم كار بگيرند و اين تحفه الاهي را از دست ندهند و همكاري بيشتر و بيشتر با تيم تحول و تداوم كنند تا به اين كاري شان پايان دوره ي سياه و ننگين ٧ و ٨ ثور باشد. و يك افغانستان پر افتخار براي نسل هاي اينده داشته باشيد.
  په هيله د يوالي او سمسور افغانستان

 2. لالا ، بټنوال Reply

  نياکان ما ګفته اند وقتې کسې را نميشناسي روابط آنشخص بادشمنانترا در نظر ګیر و آنګاه قضاوت کن ، حتما زیر کاسه نيم کاسه ای پنهانست ، در طول سالهای ګذشته رفتن های مرموز مقامات شورای نظار به سفارت پاکستان زنګ خطر به ملت افغان به حساب میرود

 3. مایار Reply

  افسوس که مردم افغانستان به این نوعه باریکیها متوجه نمی شوند ازابتدا تاامروز صرف به لسان و منطقه توجه داشته غیرازآن عبدالله بزرگترین خائین بوده وهست ازروز که سنگ تهداب شورای نظار مانده شده مثلی تکسی شهری دیگرکشورها این شورا را کریه میگیرد یعنی فعلا کدام کوششهای که برای عبدالله میشوند به معنی این است که وی ازطرف چندین کشور کرایه شده

 4. فضل وزيرهيله من Reply

  از مطالعه نمودن مقالۀ آقاى م. ارش خيلى خرسند شدم، زيرا نوشته وى برمبناى حقايق عيني او ذهنى جامعۀ افغانى استوارمى باشد
  که از يک واقعيت تلخ سرچشمه گرفته است. شايان ذکر است که همين اکنون دشمنان داخلي او خارجي ملت افغان تلاش مى ورزند تا عبدالله عبدلله اين جانى او سفاک دهۀ هفتاد هجري شمسى را بر اريکۀ قدرت بنشاند. که به هيچ وجه براى ملت مورد قبول واقع نه خواهد گرديد. الحق که
  داکتر صاحب اشرف غني احمدزى طى يک دسيسۀ ملي وبين المللي بازنده اعلام شد. درحال که وى برندۀ انتخابات ٩٣ بوده است.
  اگر انتخابات به مرحله دوم کشيده شود ، وى حتما برنده خواهد شد. زمستان خواهد گذشت ولى روى سياهي به ذغال خواهدماند. دشمنان افغان بايد بدانندکه پيروزي از آن افغانهاست. زنده باد ملت افغان! پاينده باد افغانستان عزيز!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

۸