Categories

اعلان

Loading…

تروریزم مرز ندارد! | شمس حقجو

با آن که اکثراً هراس افگنان ساحات غیر قابل کنترول و نا امن را انتخاب و در آنجا فعالیت می کنند اما یکی از اهداف عمدۀ آنها توانمند شدن شان غرض نفوذ در ساحات مورد نظر خویش می باشد.

هرچند گروه های هراس افگن در مناطق مختلف جهان علاوه بر داشتن یک هدف عمده که عبارت از ایجاد رعب و وحشت در میان مردم است تفاوت هایی باهم دارند و اهداف دیگری را نیز دنبال میکنند مگر باید در نظر داشت که انسان ، انسان است و بر ماست تا بدون در نظر داشت دین ، قوم ، نژاد و غیره باید به جان و مال آن حرمت گذاشته شود.

از دید انسان های کامل و معتقد به انسانیت خون یک شهروند افغانستان با شهروند ایران ، امریکا و سایر کشورها کدام تفاوت ندارد بناءً حرمت گذاشتن به خون انسان ها و مبارزه با کسانی که هدف شان کشتار انسان ها است مستلزم بسیج همه گانی و فرا منطقوی می باشد ، مهمی که متاسفانه امروز در جهان وجود ندارد و هستند دولت هایی که از بصورت غیر مستقیم با تروریستان همکاری می نمایند.

شهروندان و دولت افغانستان همواره و با یکصدا از کشورهای همسایه خواسته اند که از حمایت و تمویل تروریستان دست برداشته و در کار مبارزه با این پدیدۀ ننگین اجماع منطقوی و جهانی صورت گیرد اما این خواست ها از سوی همسایگان افغانستان دست کم گرفته شده و به آن توجهی مبذول نداشته اند.

به علت آنچه در بالا تذکر دادیم تا کنون چندین مرتبه کشورهای همسایه افغانستان به دلیل دستکم گرفتن حرف های افغانستان و حمایت از تروریزم طعم تلخ حملات هراس افگنانه را چشیده و گروه های هراس افگن حملاتی را بر این کشور ها راه انجام داده و تلفاتی را به شهروندان آنکشور ها وارد نموده اند.

در تازترین مورد روز شنبه تفنگداران مسلح در شهر اهواز ولایت خوزستان کشور ایران حملات مرگبار را به یک مراسم رژۀ نظامی انجام دادند که در آن دستکم  تن 25 کشته وحدود 60 تن دیگر زخم برداشتند.

این حمله که همزمان گروه تروریستی داعش و جنبش مقاومت ملی احواز مسئولیت انجام آن را به عهده گرفته اند به صورت تلویحی برای دولتمردان و مسئولان در سپاه پاسداران این کشور تفهیم نمود که به راستی هم تروریزم مرز نمی شناسد.

همان گونه که جنبش مقاومت ملی احواز در ایران به حیث یک گروه هراس افگن شناخته می شود همانگونه گروه طالبان و شبکۀ حقانی که ایران به صورت غیر مستقیم آنها را حمایت می نماید، گروه های تروریستی در افغانستان محسوب می شوند.

با توجه با آنچه گفته آمدیم مؤثر ترین گزینه اجماع منطقوی بر علیه تروریستان و دست برداشتن از حمایت این گروه ها می باشد زیرا از این دو رنگی ها هیچ کشور راه به جایی نخواهد برد چون هم جنبش ملی مقاومت احواز و هم گروه های هم ردیف آن مانند طالبان ، داعش و غیره برای ایجاد وحشت و دهشت در ساحاتی که دسترسی دارند دست به هر گونه اعمال فجیعانه میزنند .

ایجاب می نماید که پاکستان و ایران با در نظر داشت وخامت اوضاع در منطقه دست از تروریزم پروری برداشته و اجازه ندهند تا دیگر مادران و پدران ایرانی و پاکستانی به گلیم غم بنشینند زیرا متاسفانه آنچه امروز در آنجاها اتفاق می افتد نتیجۀ بازی های دوگانه دولت های شان است که دارند ، انجام می دهند.

در اخیر برای شهدای حملۀ اهواز بهشت برین ، به زخمیان شفای عاجل و برای خانواده و ملت شریف ایران تسلیت عرض می دارم.

1,080 total views, 1 views today

onesignal_meta_box_present:
1
onesignal_send_notification:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *