Categories

اعلان

Loading…

نفی مشروعیت جنگ طالبان از سوی بزرگترین پیشوایان دینی جهان اسلام

سید جمال اخگر ||   

افغانستان کشوری که سالهای سال شد در آتش جنگ می سوزد و پدیدۀ تروریزم بیش از دو دهه می شود از این کشور مظلوم قربانی می گیرد.

کشوری که باعث آزادی چندین مملکت دیگر از زیر یوغ استعمار انگلیس و شوری سابق گردیده بود هفده سال تمام می شود با پدیدۀ تروریزم و افراطیت دست و پنجه نرم می کند.

با آن که دولت ، آگان امور و مردم افغانستان در طی هفده سال گذشته همواره و از هر بلند گویی فریاد میزند که افراطیت و تروریزم همه روزه جان مردمان بی گناه را در مملکت ما می گیرد و این جنگ مشروعیت دینی ندارد اما متأسفانه هیچگاهی علماء و پیشوایان دینی جهان اسلام این فریاد ها را با آن که شنیدند لمس و درک نکرده و آن را جدی نگرفتند، تا این که پس از گشت حدود دو دهه و به بهای جان باختن هزاران تن از باشنده گان مظلوم و بی دفاع کشور و اوج گیری جنایات گروه های مخالف دولت در نخست علمای سراسر افغانستان به این موضوع پی بردند که جنگ طالبان و سایر گروه ها دفاع از اسلام و مقدسات نه بلکه جنگ برای ایجاد دهشت ، وحشت و خدمت برای دست های مرموز استخبارات غرض برآورده ساختن یک سلسله اهداف شوم و بدنام سازی دین مقدس اسلام می باشد.

به همین دلیل و با درک اهداف گروه های مخالف دولت بیش از 3000 تن از علمای سراسر کشور در یک اقدام بی پیشینه بر ضد اعمال غیر انسانی ، جنگ و کشتار مردم افغانستان از سوی شورشیان مخالف دولت فتوأ صادر نموده به استناد آیات و احادیث آن را غیر مشروع و عاملان آن را باغی خطاب نمودند که این کار شان در واقع کمر گروه های مخالف دولت را شکست و در میان جنگجویان آنان دو دستگی ایجاد نمود، زیرا افراد رده های پائین شان متوجه شدند که رهبران این گروه ها در پی فریب آنان می باشند.

به همین دلیل اکنون اکثریت طالبان رده های پایین مایل به گفتگوهای صلح و پیوستن به این پروسه می باشند.

حالا و پس از گذشت حدود کمتر از یک ماه دو تن از بزرگترین و تأثیر گذار ترین علماء و پیشوایان دینی جهان اسلام ، شیخ عبدالرحمن سدیس خطیب بیت الحرام و رئیس اداری حرمین شریفین و شیخ دوکتور عبدالله بن عبدالرحمن البعیجان، امام مسجد نبوی در مدینۀ منوره بعد از صدور فتوای علمای سراسر افغانستان در پیوند به نا مشروعیت خواندن حضور گروه های مخالف دولت و نیز دعوت آنان برای پیوستن به صلح ، متوجه شدند که به راستی هم مردم افغانستان سالهای سال در شکنجه گاه تروریستان قرار داشتند.

با در نظر داشت موضوعات فوق الذکر موضوعات خطیبان بیت الحرام و مسجد نبوی خطبه های نماز جمعۀ گذشته ئ شان را در مورد افغانستان و نامشروعت خواندن جنگ در این کشور اختصاص داده بودند.

آنان در پرتو آیات قرآنکریم  و ارشادات پیامبر بزرگ اسلام محمد مصطفی “ص” جنگ کنونی را در افغانستان نا مشروع خوانده در کنار این که تقاضای آتش بس را کردند از طرف های مخالف خواستند تا به این برادر کشی هرچه زودتر خاتمه دهند.

بناءً با توجه به جایگاه مذهبی این دو عالم بزرگ جهان اسلام اکنون دیگر جای پایی برای بهانه جویی و کشتار مرد بیگناه برای گروه های مخالف دولت باقی نمانده و نا گزیر اند تا به روند صلح بپیوندند زیرا دیگر این گروه ها مشروعیت خود را به صورت کامل از دست داده و هیچ جایگاه دینی برایشان باقی نمانده است.

اما نباید فراموش کرد که رهبران کنونی جهان اسلام در قبال کشتار هزاران تن از مسلمانان بیگناه در افغانستان نزد خداوند “ج” مسئول می باشند زیرا سال های سال غافل از وضعیت مردم افغانستان بوده و در کنار این که از مردم بی دفاع دستگیری ننموده اند بلکه با دادن پول های وافر به نام جهاد در کار تقویت این گروه های افراطی بر شدت جنگ ها افزوده اند.

179 total views, 1 views today

onesignal_meta_box_present:
onesignal_send_notification:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

۸