Categories

اعلان

Loading…

وفا به عهد یکی از نشانه های مؤمن واقعی می باشد

سید جمال اخگر

  در پی اعلام آتش بس از سوی دولت افغانستان و سپس اعلام آتش بس سه روزه در ایام عید سعید فطر از سوی گروه طالبان باشنده گان سراسر کشور این آتش بس رابه فال نیک گرفته و نیروهای امنیتی افغان و افراد گروه طالبان در برخی مناطق نماز عید را باهم یکجا ادا نموده و نیز با هم عید مبارکی و احوال پرسی نمودند.

در جریان آتش بس سه روزه مردم سراسر کشور شادی بی پیشینه ای را شاهد بودند و تمام شهروندان از این اقدام دو طرف درگیر ابراز خورسندی و رضایت نمودند.

در جریان آتش بس شمار زیادی از افراد و فرماندهان گروه طالبان به شهر ها و حتی پایتخت آمده و عید فطر را جشن گرفتند که از سوی باشندگان شهر ها و پایتخت با وجود انجام تمام جنایات از سوی طالبان ، افراد این گروه را با به پاس آتش بس و عید فطر با پیشانی باز پذیرفته و از آنان پذیرایی نمودند.

با آن که دولت افغانستان از قبل اعلام داشته بود که گروه طالبان می توانند بدون اسلحه از شهرها دیدن نمایند مگر افراد این گروه مجهز با انواع سلاح و مهمات داخل پایتخت و سایر شهر های افغانستان گردیدند اما نیروهای امنیتی افغان و دولت افغانستان با وجود عدم رعایت اصول آتش بس از سوی گروه طالبان ، غرض حفظ تعهد خویش نسبت به آتش بس هیچ نوع واکنشی در مقابل این گروه انجام ندلدند و افراد مسلح این گروه با دست و پای باز در تمام افغانستان رژه رفتند.

با وجود آن که نیروهای امنیتی افغانستان با تعهد کامل آتش بس را تا آخرین دقایق آن مراعات نمودند و مردم افغانستان نیز با چشم پوشی از تمام جنایات و کشتار های بی رحمانه این گروه از آنان به عنوان یک هموطن استقبال گرم کردند و اجازه ورد حتی به داخل شهرها را دادند مگر افراد این گروه در شماری از نقاط کشور بر خلاف تعهدات انجام شده و اصول جوانمردی با سوء استفاده از نام آتش بس بالای نیروهای امنیتی کشور حمله نموده اند.

در قاموس اسلام عزیز وفا به عهد یکی از نشانه های مؤمن واقعی عنوان شده و پیغمبر بزرگ اسلام آن را ستوده است مگر گروه طالبان سنت پیغمبر ، اصول جوانمردی و عیاری را پشت سر گذاشته و با استفاده از موقع بالای نیروهای امنیتی کشور حمله نموده اند که نقض آتش و حمله بالای چندین پاسگاه امنیتی در ولایت غزنی در روز سوم عید در ولسوالی‌های قره ‌باغ و اندر حمله ولایت غزنی نمونه هایی از عدم پابندی و اطاعت از اوامر رهبران شان می باشد .

حملات گروه طالبان بالای نظامیان افغان قبل از پایان آتش بس در واقع نماینده گی از عدم استقلالیت و رهبری آنها از سوی افراد بیرونی می باشد که پابند هیچ نوع اصول و مقررات نمی باشند.

هرچند دولت افغانستان با در نظر داشت استقبال بی پیشینه ئ مردم کشور از این آتش بس یکبار دیگر آتش بس ده روزه را اعلام داشت اما انتظار نمی رود که باداران گروه طالبان دستور آتش بس دوباره را به این گروه صادر نماید.

223 total views, 2 views today

onesignal_meta_box_present:
onesignal_send_notification:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

۸