Categories

اعلان

Loading…

بی خبری جوانان از قوانین اسلامی

نویسنده: سید مدثر (یوسفی)
دین مبین اسلام یکی از کامل ترین ادیان است که هیچ نقصی و نواقصی در آن وجود ندارد. همه آن گفته های که ۱۴۰۰ سال قبل گفته شده. حالا از طریق ساینس نوین یک بر یک ثابت شده و بیشترین ساینس دان ها بعد از فهمیدن حقیقت به دین مبین اسلام روی میارند.
دین مبین اسلام روشنی و مبادی سادگی مفاهم که برای همه انسان های متمدن عاقل قابل درک است. یعنی به سادګی قابل فهم، منطقی و معقول است، که هر فطرت پاگ ندای انرا اجابت میکند. این حقیقت در کلام پیامبر (ص) به زیبایی مطرح شده.
و همچنان قرانکریم این اصل را مبنای تشریح احکام خویش قرار داده است و آسانی ویژه گی ممتاز شریعت اسلامی معرفی میفرماید. زیرا مبادی و اصول ا چنین است.
۱- خداوند(ج) آسانی شما را میخواهد و‌دشواری شما را نمیخواهد،
۲- و در دین مبین اسلام برای شما هیچ مشقت و سختی طاقت فرسایی نداده است.
۳- خداوند(ج) هیچ کس را جز به اندازه توانش تکلیف نمیکند. نداشتن مطالعه دقیق بیتشراّ این معلومات از یکی بر دیگر انتقال داده شده است. که سبب شده چیز های که سخت در قرانکریم و دین مبین اسلام بر انجام منع شده است مسایل بسیار ساده عام بسازد که دشمنان اسلام نسبتا در این کار موفق بودن. که نمونه مثالش روابط بقرار کردن دختر با پسر ،پسر با دختر که این مساله بسیار عام و عادی میباشد افرادی کم پیدا میشوند که بیدون دوست پسرو دوست دختر باشند. که این سبب مشکلات زیادی در جامع شده و این مشکلات از نداشتن معلومات و اگاهی عام است. مشکلات چون برقرار کردن روابط جنسی غیر مشروع و بعدش احساس گناه کردن ویا این مساله برای بیشتر مردم بسیار عادی شده است، افسردگی،احساس تنهایی بی باوری بالای مردم،رو اوردن به مواد مخدر،عقب ماندن از تحصیلات و منجر شدن به خودگوشی شده است. مساله دیگری که در جوامع امروزی بسیار عام و انجام آن یک کار ساده به نظر میاید که قرانکریم انرا در آیات های منع کرده و از انجام آن جزای سنگینی مانده است که نوشیدن شراب و یا نوشابه های الکی که خرید و فروش آن بسیار ساده شده است حالا بین جامع ما که بیشتر این افراد از یک‌مکان مقدس میباشند که شاگردان مکتب و یا محصلین میباشد و یا هم اراکین دولت است که قرانکریم انرا در آیات۱۴۰۰ سال قبل منع کرده بود.(أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنَّمَا الْخَمْرُ وَ الْمَيْسِرُ وَ الْأَنْصابُ وَ الْأَزْلامُ رِجْسٌ مِنْ عَمَلِ الشَّيْطانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ (مائده90) “. ترجمه: اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! شراب و قمار و بتها و ازلام‏[ نوعى بخت‏آزمايى‏]، پليد و از عمل شيطان است، از آنها دورى كنيد تا رستگار شويد! که ساینس حالا ثابت ساخته است که شراب سبب مشکلات فزیکی و روحی میشود. نظر ساینس راجع به نوشیدن شراب و مشکلات آن: شراب و اثر اصلی و عمده و کوتاه مدت الکل بر سیستم اعصاب مرکزی است که نوشابه های الکی در ابتدا موجب نوعی آرامش و رها شدن کاذب و افراطی میکردند. سپس از مدت اثرات و نواقصی آن از جمله نا به هماهنگی در حرکات عضلات،اختلال در تصمیم گیری،اسیب اعمال حرکاتی، مهارتی کندی واکنش فعالیتهای دماغی و فکری تشدد حالت تهاجمی و پرخاشگری درهم و برهم حرف زدن سوزش قلب،دوتا دیدن اشیا و افزایش ادار میباشد. که این همه مشکلات سبب عقب ماندن جوانان از دنیا امروزی و تکنالوژی و سبب شده است که افکار جوانان از طریق های گوناگون از بین برود. وراهی برای انجام اهداف دشمن های افغانستان شود. و کشور روز به روز به عقب برود. که این ضعف عالمان دین و استادان در مکاتب است که این مشکلات را با دلایل معقول و برای مردم و شاگردان تشریح کنند و از مشکلات اینده ان برای مردم را اگاه ساخته و توسط سیمنار ها گمپاین و رسانه ها برای مردم تشریح کنند و‌دولت اسلامی افغانستان که این کار ها را منع کرده اما انجام به کار ها بسیار کم کرده است اکر این کار های جلوگیری درست صورت بگیرد. بیشتر جوان ها اصلاح‌میکردد که متاسفانه این ازادی را مردم ما بنام دیموکراسی کرده و معنی دیموکراسی را صرف لذت بردن و ازادی چگر دست با دست با پسر و دختران دانسته اند. که توسط این راهی حل ها میتوانیم یک جامع سالم داشته باشیم که دیگر جوانان ما به کشور های خارج فرار نخواهند کرد. سبب پیشرفت نسبتا در افغانستان میکرد.

205 total views, 1 views today

onesignal_meta_box_present:
1
onesignal_send_notification:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

۸